Regeneracja


Celem regeneracji baterii jest przywrócenie im możliwości przechowywania energii poprzez wymianę starych ogniw na nowe przy użyciu specjalistycznych narzędzi zachowując dotychczasową obudowę, układ ogniw oraz ich technologię. Regenerując starsze baterie prawie zawsze zyskujemy na pojemności i wydajności prądowej bo korzystamy z najnowszych generacji ogniw co przekłada się na dłuższy czas pracy urządzenia. Stosujemy tylko nowe i markowe ogniwa z bieżących serii produkcyjnych.

Zapytacie państwo czy opłaca się regenerować- to bardzo indywidualna kwestia. Mając tanie urządzenie z bazaru nie zawsze opłaca się mieć wysokiej jakości baterię. Przy urządzeniach ze średniej i wyższej półki mających dobre podzespoły, czy przy urządzeniach specjalistycznych jak najbardziej się opłaca, nie musimy kupować drogich baterii producenta czy podejrzanych zamienników a nasza wkrętarka zyskuje nowe życie dzięki baterii, która nie powinna definiować czasu życia naszego urządzenia.

Ile wynosi koszt regeneracji baterii do wkrętarki lub innego urządzenia?: Aby określić koszt regeneracji musimy wiedzieć co znajduje się w akumulatorze - aby to określić potrzebujemy poniższych informacji:

- Marka i model- niektóre modele marki Makita, Rems i w większośc marketowych wkrętarek posiadają wbudowany chip, często uniemożliwia on regenerację.

- Typ akumulatora - podajemy technologię użytych ogniw: NI-CD; Ni-MH; Li-Ion.

- Napięcie akumulatora - od niego zależy ilość ogniw w szeregu.

- Pojemność- od niej zależy ilość połączonych równolegle ogniw i ich rozmiar.

Podanie nam powyższych informacji pozwoli określić ile konkretnych ogniw będzie musiało zostać zgrzanych i podmienionych. Można do nas wysłać również zdjęcia baterii- kontakt@citopower.pl

Od tego zależy cena usługi i dopiero po jej wycenieniu podajemy dane do wysyłki oraz indywidualną wycenę usługi. Końcowa cena zależy od ilości wymienionych ogniw i kształtuje się w okolicach 16zł za ogniwo Ni-MH oraz 17zł za ogniwo Li-Ion.

Średni czas regeneracji małych baterii (do 20 ogniw) wynosi do 5 dni roboczych.